Hile Denetimi

MESLEKİ ŞÜPHECİLİK

Mesleki şüphecilik; bağımsız denetçinin, sorgulayıcı bir yaklaşımla, kanıtların geçerliliğini incelemesi ve kanıtların, işletme yönetiminin açıklamaları ve diğer bilgi ve belgeler ile çelişki içinde olup olmadığını değerlendirmesidir.

İşletmelerde hile, bir çalışanın içinde bulunduğu işletmenin kaynaklarını ve varlıklarını kasıtlı olarak uygun olmayan bir biçimde kullanarak veya ele geçirerek haksız kazanç sağlamasıdır. İşletmelerde yapılan hileler hem sıklık açısından, hem de tutar açısından giderek artmaktadır.

Hile ve Yolsuzluklar temelde, çalışanın işletme faaliyetinde işverenin veya bir başkasının haklarını göz ardı ederek gücünü yanlış bir biçimde kendisine veya başkasına yarar sağlama amaçlı kullanmasıyla ortaya çıkar.

Özellikle tepe yöneticileri tarafından işletmenin mali tablolarının olduğundan farklı gösterilerek, Hileli Mali Raporlama yapılabilir tüm işletme ilgililerinin yanıltılması biçiminde ortaya çıkan bir hiledir. İşletmenin durumunu olduğundan iyi göstermek veya kötü göstermek durumudur.

Bunun dışında normal düzeyde bir çalışanın işletmenin varlıklarını ele geçirmesi veya kendi yararına kullanması biçimde de yine hile ve yolsuzluk ortaya çıkar. Çalışan işletmeden para veya mal çalması, işletmenin arabasını kendi yararı için kullanması bu duruma örnek gösterilebilir.

Banden Bağımsız Denetim, yılların getirdiği deneyimle sizlere işletmenizi Hile ve Yoluzluk Denetimi yaparak işletmenizin karlılığını ve sağlamlığını arttırmanız konusunda yol göstericidir.

İletişime GeçinTecrübemiz ile müşterilerimize kurumsal bir yapı içinde Bağımsız Denetim hizmeti sunuyoruz.stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet peuterey outlet peuterey outlet peuterey outlet peuterey outlet woolrich outlet woolrich outlet woolrich outlet moncler outlet moncler outlet moncler outlet golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet nike tn pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet outlet moose knuckles moose knuckle canada stone island outlet stone island uk stone island supreme outlet supreme outlet online